Tydzień trzeci: Kurs na basen

  • Znajdź swój basen tutaj. Wyszukiwarka Basenów Przyjaznych Maluchom pomoże Ci odnaleźć odpowiednie miejsce, biorąc pod uwagę takie wyznaczniki jak temperatura czy głębokość.  Pamiętaj: nigdy nie jest za wcześnie aby zacząć.

„Rodzice często wolą się upewnić, że dziecko zostało zaszczepione przed pierwzym wyjściem na basen. Według aktualnych zaleceń na basen można zabrać dziecko w każdym wieku.”

  • Przed pierwszym wyjściem na basen, sprawdź go. Warto wiedzieć czy potrzebujesz własnej maty do przewijania, drobnych monet lub żetonu do szafki?  Ustal wszystkie szczegóły, a unikniesz niespodzianek w dniu kąpieli.

„Pierwsza wizyta na publicznym basenie powinna zostać zaplanowana poza godzinami szczytu. Zapewni to większy komfort i satysfakcję.”

 

  • Spakuj torbę dzień wcześniej. Sprawdź czy masz pieluszki, mokre chusteczki, krem, ubranka i ręczniki.  Zadbaj przede wszystkim o odpowiednie majteczki do pływania, takie jak Huggies Little Swimmers. Nie zapomnij o rzeczach dla siebie. Chociaż nie byłabyś pierwsza!
  • Banan lub jogurt to wspaniałe przekąski, które mogą wypełnić zgłodniałe brzuszki po kąpieli. Zaleca się wprowadzanie pokarmów stałych do diety, kiedy dziecko ma około sześciu miesięcy. Właśnie wtedy potrzebuje ono większej ilości składników pokarmowych niż tylko tych zawartych w mleku matki.
  • Nie śpiesz się wychodząc na basen. Aby uniknąć kłopotów, załóż kostium kąpielowy pod ubranie już w domu. Na basenie, zajmij się najpierw sobą, a dopiero potem dzieckiem.
  • Przed wejściem do wody weź szybki ciepły prysznic i przytulaj dziecko delikatnie polewając je ciepłą wodą.